A Google fordító eszközének weblapja: translate.google.com
A Jobboldalon a van egy sötét körben lévő csillag, ami csak akkor jelenik meg, ha be vagyunk jelentkezve a Google fiókunkkal, vagy a Gmailos címünkkel. Erre az ikonra kattintva megjelenik egy oldalsáv és ide lehet elhelyezni olyan fordításokat, amikre esetleg többször lenne szükségünk. Külön tudunk menteni minden nyelvi kombinációra (angol->magyar vagy magyar->német, stb.) és ezeket külön listázni. Valamint el is lehet menteni ezeket a listákat a Google dokumentumokba, hogy onnan egy saját szógyakorló listát készíthessünk.
A szövegbeíró és lefordított tartalom paneleken alul van pár hasznos gomb.
Google fordító diktálás és felolvasás
A mikrofon ikon segítségével tudunk diktálni a fordítónak, amit azonnal le is fordít. Első használatkor fel fog ugrani az ablak, és engedélyt kér a böngésző, hogy a translate.google.com weblap használhassa a számítógép mikrofonját. Ha ezt engedélyezzük, akkor már indulhat is a diktálás. Egy jól beállított mikrofonnal egészen jól teljesít a rendszer. Nem feltétlen a közvetlen szavakat érti meg jól, hanem a hatalmas szótárában az esetlegesen hibásan értelmezett szövegeket elég jó arányban kijavítja arra, amire valószínűleg kellene. A megfelelő hangon történő beszéd esetén akár 90-95%-ban is jól fogja visszaadni a diktált szöveget egy digitális szöveg formájában.
Egy tipp ide: ha van olyan papíron lévő szövegünk, amit be kellene gépelni, akkor ez a módszer használható arra, hogy felolvassuk neki és a végeredményt átmásoljuk a nekünk tetsző szöveges dokumentumba és ott véglegesítjük, javítjuk az esetleges hibákat.
- A beírt és a lefordított szöveget ki is mondathatjuk a programmal a hangszóró ikonra kattintva. Mindkét beállított nyelven egy digitális női hang fogja kimondani a szövegeket, viszonylag élvezhető formában.
Egy tipp ide: Amennyiben van egy maximum 5000 karakteres szövegünk, amit szeretnénk magyarul felolvastatni, mert közben valami mást dolgozunk, akkor ezt itt a panelbe beírva felolvastatható.
Google fordító kézírás és digitális billentyűzet
Van egy billentyűzet ikon is, amire kattintva vagy egy virtuális billentyű jelenik meg és azon keresztül tudunk gépelni, vagy egy szabad kéz írást lehetővé panel jelenik meg, ahol az egérrel tudunk írni. Ez inkább csak érdekes, mert egérrel nagyon lassan lehet írni, viszont meglepően jól ismeri fel a karaktereket és szövegeket.